• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kesiftvkadirdemircan

Anasayfa


     Arazi Müteahhitliği

   
Ürün Kodu : Arazi Müteahhitliği
Üretici : Arazi Müteahhitliği
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

                         

                         

Keşif

Kadir Demircan

         Arazi Pazarlama ve Danışmanlık Ajansı

                            

www.arazitv.net Youtube Kanalı: AraziTV KeşifTV

  Altay Mah. Şehit Mustafa Karakaş Cad. No:39/B Gönen Balıkesir

Keşif Arazi Ajansı Vergi No:  2800184183  İş Yeri Sicil No 268 310 101 115 040 001 010 - 000

 İş Konusu: Gayrimenkul Alımı Satımı Reklamcılık İş Takibi Yayıncılık İş Alanı: Pazarlama ve Perakende

İletişim: 0533 406 2730 - 0536 606 2730 - 0266.762 6793

 

Arazi Müteahhitliği / Arazi Projeleri Ajanslığı

Arazi Ticareti, Yatırım, Pazarlama ve Kâr Ortaklığı Projesi

Yapılacak İş ve İşlemler

     Balıkesir ve Çanakkale’nin, il ve ilçelerinde,  başta Gönen olmak üzere, Bandırma, Erdek, Biga, Yenice, Balya, Manyas, Sındırgı ilçelerinde arazi üzerine, bağ, bahçe, tarla, köy evi, arsa türü arazilerin; alım, satım, bakım, onarım, temizlik, düzenleme, güzelleştirme, ekim, dikim,  arazi üzerinde çeşitli iş ve işlemlerin, projelerin uygulanması,  yapılması, satışı ve pazarlanması işlerini kapsamaktadır.

Arazi Üzerinde Düşünülen, Planlanan Çalışmalar

1. Satın alınan arazi; kullanılıyor, temiz ve bakımlı ise, hiç bir işlem yapmadan doğrudan satışa sunulur.

2. Araziye giden yolun yapımı veya mevcut yolun bakım ve onarımı.

3.Arazinin hafriyat işleri;  dolgu, bakım, onarım, temizlik, düzleme ve teraslama işleri.

4.Arazinin sürülmesi, tırmıklanması, sulu ve kuru tarım bitkileri ile meyve ve sebze ekimleri.

5.Arazi sınırlarının tespiti ve kadastro ölçümü yapılması.

6.Arazide su arama, bulma, kuyu ve havuz yapımı, sulama sistemleri kurulumu.

7.Projesiz yapıların yapılması. Basit amatör çaplı, beton içermeyen bağ evi, hobi evi, ahşap ev, prefabrik ev, çelik kontriksiyon ev, tuğladan ev, toprak ev, çadır evler, insan ve hayvan için kalıcı ve geçici barınak ve konaklama mekânlarının yapımı.

    Bu proje kapsamında resmi, ruhsatlı hiç bir iş yapılmayacaktır. Ancak araziyi satın alan kişi isterse yardımcı olunacaktır. Arazilerin üzerine basit, geçici, seyyar, yasalara uygun olan yapılar yapılacaktır.

8.Arazilere tel çit avlu, duvar, basit köprü ve kapı yapımı.

9.Amatör ve hobi amaçlı, resmi olmayan çeşitli türlerde bahçelerin, mini çiftliklerin kurulması.

10.Arazinin tarım, alternatif tarım, şifalı ve endemik bitkiler, üretim, turizm, kültürel ve çeşitli ticari ve projeli amaçlara göre araştırma ve değerlendirilmesinin yapılması ve uygulanması.

11. Üzerinde yapı ve bahçe türü bir  proje uygulaması yapılan arazilerin satışından sonra işletmenin sorumluluğu bitmiş olur ancak talep edilen durumlarda, mutat bakım, onarım, sulama ve koruma hizmetlerinde bilgi, koordine ve eleman bulmada yardımcı olunur.

Kaynak,  Harcama, Gelir Gider ve Kâr Paylaşımı

      1.Bu projenin amacı, küçük tasarruf sahiplerinin tasarruflarını değerlendirmek, ben değil biz eksenli düşünce ile pastanın bölüşülmesini, paylaşılmasını, yayılmasını sağlamak.

     2.Ayrıca burada en önemli husus ve asıl hedef; yatırımcı arkadaşlarımızı; tanıtım ve pazarlama ağına ekleyerek ülke genelinde geniş bir pazarlama ve satış potansiyeli oluşturmak.

    3.Proje üyelerimiz ve kar ortaklarımız en az 10.000 TL ve en fazla da 50.000 TL ile gruba dahil olabilirler.   Grubun tasarrufu her üyenin kendi adına, sadece bu iş için, Ziraat Bankasında özel olarak açacağı bir hesapta tutulur, bekletilir.

    4.Her yatırımcı üyemize bilgisayar ve yazılı kayıt ortamında bir defter tutulur. Üyemizin tasarrufu ve üzerine eklenen kar ve primleri buraya kaydedilir.

   5.Arazi ticareti için, projeye ve satışa uygun arazi araştırması yapılır, bulunan araziler değerlendirilir, yerinde görülüp incelenir, projeye ve alım satıma uygun arazilere fiyat teklifi yapılıp en iyi fiyatlarla teklif verilir. Satın alınacak araziye ne tür işlem ve harcama yapılması gerekiyorsa, proje haline getirilir, hesaplanır alış maliyeti ile proje maliyeti çıkarılır.

6.Alım, proje uygulama, organizasyon- iş takip ve müteahhitlik maliyeti belirlendikten sonra en az iki gün önceden, hangi yatırımcı üyemizin parası bu alıma uygun ise bilgi verilir ve para bizdeki hesaba aktarılır. Satış zamanında bu gayrimenkul ( tasarrufu tutarın tamamını karşılıyor ise)  üyemizin adına yapılır. Her bir üyemiz projeye girerken, sözleşme ile birlikte bize vekâletini de göndermiş olacaktır.

Yani tüm tapular, arazinin tutarı üyemizin tasarrufuna denk geliyor ise, üyelerimizin adına yapılacaktır. Örneğin, arazinin alım, proje uygulama, iş takip, organizasyon ve müteahhitlik masrafları toplamı  20.000 TL ise,  katılım sözleşmesinde belirttiği, taahhüt ettiği parası 20.000 TL olan üyemizin üzerine tapu yapılır. Veya iki üyeden 10.000 TL ve 10.000 TL alınarak iki üye adına tapu alınır, ancak bu durumda tapunun tescili bizim üzerimize yapılır ve isterlerse üyelere 10.000 TL liralık senet veya belge yerine geçecek bir sözleşme düzenlenir.

7. Arazinin maliyeti şu kalemlerden oluşur.

1. Arazinin alımında ödenecek rakam 2.Arazi üzerinde yapılacak iş ve işlemler.

3. İş takip, organizasyon ve müteahhitlik ücreti: Bu ücret her arazi için sabit ve net olarak 1.000 TL ile 4.000 TL arasında değişebilir.  Bu ücret karşılığında arazi araştırması, alış ve satış işlemleri takibi, araziye yapılacak bütün işlerin organizasyonu, projelendirilmesi ve tamamlanması, reklam ve yayın için çalışmaların yapılması ve takibi işleri yapılır.

 8.Arazi alınıp, proje uygulanıp satışa sunulduktan sonra, satıldığında elde edilen kar, arazinin alımını sağlayan üyeler ile özel olarak paylaşılır. Diğer üyeler bu kardan pay alamazlar.

9.Her yeni arazi alımı, satışı ve kar paylaşımı, üyelerimiz içinde sırayla uygulanır. Sırası gelen ve alım için ödeme istenilen üyemiz ödemeyi geciktirdiğinde, sorun çıkardığında, sıradaki diğer üyeye teklif edilir ve ödemeyi yapamayan, sorun çıkaran üyenin puanı düşürülür ve gerekirse üyeliği düşürülür.

 Her üyeye girişte 10 puan verilir. Puanı 5 in altına düşen üye gruptan ve ortaklıktan çıkarılır. Ajansımız her zaman yüksek uyum ve performans sağlayan üyelerimizle çalışmayı tercih eder.

Üyelerin Gelir Kalemleri

1.Satıştan kar elde etme: Arazinin satışından sonra elde edilen kar, kardan harcanması gereken gerekli yerlere yapılan zaruri harcamalardan sonra, (Kardan Yapılan Harcamalar Bölümünde Belirtilen Yerler) kalan net karın % 50 miktarı, arazi alımı ve projesine kaynak sağlayan üye veya üyelerimize, katkı miktarlarına göre paylaştırılır.

2.Özel Pazarlama Primi % 20: Grup üyesinin, kendi çevresine ve kendi özel reklam tanıtım yayın imkânlarıyla yaptığı gruba ait veya gruba ait olmayan bir arazinin bizzat, üye tarafından, %100 etki ve katkı ile pazarlanması ve satışından elde edilen kardan, öncelikli ve bireysel olarak net % 20 özel satış primi alır ve bu prim hemen satış sonrası hesabına aktarılır. Şayet satışa katkısı dolaylı ise yinede bir prim verilebilir.

3.Ortak Araziyi Satın Alma: Gruba ait bir araziyi, kendisi satın alarak mal sahibi olabilir veya aldığı araziyi tekrar satışa sunarak daha fazla bir kar elde edebilir. Üyelerimize gruba ait bir arazi indirimli verilir.

4.Emlakçılık Hizmeti Alma: Kendine veya yakınına ait farklı bir arazinin pazarlama ve satışını grup kanalı ve desteğiyle yapabilir. Tabii ki bu durumda Keşif Arazi Ajansına satış komisyonu öder.

Harcama Kalemleri Nelerdir

A. Ana Paradan Yapılan Harcama ve Giderler:

1. Arazi satın alımı

2. Arazi üzerine yapılan proje uygulaması, iş ve işlemler, malzeme, işçilik, ulaşım v.s giderleri.

3.İş Organizasyonu, Proje Uygulama ve takibi, Arazi Müteahhitlik hizmetleri için, araziye yapılan iş ve işlemlerin yoğunluğuna göre her arazi başına, en az 1.000 TL ile en fazla 4.000 TL arası ücret ilave edilir. Kişinin tasarrufu yeterli olmadığında, kalan rakam satış sonrasına kardan tahsil edilir.

   

B. Kardan Yapılan Harcamalar.

 1. Ofis personel ödemeleri,  ssk, vergi ve kdv giderleri.

 2. İlan, reklam, yayın, tanıtım ve pazarlama giderleri.

     Her satış sonrası elde edilen net “Kardan Yapılan Harcama Kalemine” en fazla % 20 kaynak aktarılır.    

     Kalan masraf harcamaları şirket kendi bütçesinden karşılar.

 

Kar Dağılımı ve Paylaşım:

    Kar dağılımı ve paylaşımı, üyelerimizden herhangi biriyle, alınmış olan arazinin satılmasından sonra hesap görülür. Bu satış ve kar paylaşımı bir hafta içinde de olabilir, beş hafta veya 5 ay da olabilir. Nasip kısmet meselesidir. Her üyemiz alınan arazinin satılması için, bizim gösterdiğimiz çaba kadar kendisi de çaba gösterecektir.

    Yapılan alış ve satış sonrası harcanan miktar, elde edilen kar ve kardan yapılan zorunlu harcama kalemleri giderildikten sonra, kalan net kar miktarının % 50’ı yatırımcımıza, %50 side  ticari işletme adına taksim edilir.

     Bir satış işlemi sonunda, üyenin anaparası ve üyenin payına düşen ve hesaplarına yazılan kar payı miktarları, doğrudan üyemizin Ziraat Bankası hesabına havale edilir.

    Hiçbir para bizim hesapta tutulmaz.

Örneğin: Bir yeri 15 bine aldık, proje, organizasyon, müteahhitlik işi için 3.000 TL, araziye yapılan çeşitli iş ve işlemlere de  2.000 TL  masraf ettik 20 bin lira üyemizin parasını harcadık. Yeri 30 bine sattık. 10 bin lira kar aldık. Bu 10 bin liradan, kardan yapılan harcamalar için en fazla %20 yani 2 bin lirasını verdik masrafa. Kalan 8 bin TL net karı paylaşıyoruz.

Bu 8.000 TL nin 4.000 TL si sizin, 4.000 TL side bizim olacaktır.

Şayet bu satışı üyelerden birisi yapar ise 10 bin liradan net % 20 sini, yani 2 bin TL sini satış primi olarak almış oluyor.

Önemli Kurallarımız:

1.Gruba Giriş:

      1.Projeye katılmak isteyenler, bu projemizi detaylı olarak okuduktan ve karar verdikten sonra projeye girebilirler. Bizi aramanız yeterlidir.

     2. İnceleme ve gerekli araştırmayı yapıp kabul edildikten ve işlemlere başlayın bilgisinden sonra,  üyemiz Ziraat Bankasına bu iş için kendi adına hesap açar ve hesaplarına vaat ettiği tasarrufu, parayı yatırdıktan sonra banka cüzdanının fotografını çekip bize watsab dan gönderir.

    3.Notere gidip bizim adımıza, Balıkesir ve Çanakkale il ve ilçe sınırları içerisinde, her türlü gayrimenkulün alımı ve satımı,  ipotek ve şerh koydurma ve ipotekli alma satma, kadastro ölçümü yaptırma, arazide ağaç kesimi yaptırma gibi her çeşit resmi iş ve işlemlerin takibi için süresiz vekâletname çıkarır ve aslını bize gönderir.

    4. Banka cüzdanı fotokopisi ve vekâletname bize ulaştıktan sonra, bu sözleşme iki suret halinde tarafımızdan imzalanarak üyemizin adresine gönderilir. Üyemizde gelen iki sözleşmeyi de imzaladıktan sonra bir suretini bize geri gönderir, diğer sureti de kendisinde kalır.

İmzaladığı sözleşme bize ulaştığında grup üyeliği resmen ve fiilen başlamış olur.

    5.Katılımcı üye de sözleşmenin iki suretini de imzalayarak, bir tanesini kendisinde bırakır, bir tanesini de bize kargo ile gönderir.

     Grup üyeliğinin resmi hiç bir özelliği, rizikosu, sakıncalı ve ucu açık bir durumu yoktur.

Ticaret; cesaret, beceri, güven ve riziko işidir. Cesaretiniz yoksa kimseyi zorlamıyoruz, girmeyin, katılmayın.

2. Gruptan Çıkış: Çok önemli, acil, kaza, ölüm kalım durumları gibi doğru ve gerçek mazeret durumlarında projeden hemen çıkılabilirsiniz. Şayet üzerinize alım yapılmış ise satış işleminden sonra üyelikten çıkabilirsiniz. Gruptan çıkış yapmak isteyen üyeler, alınan arazinin satılmasından sonra vekâletlerini yine notere giderek iptal ettirdikten sonra gruptan çıkabilirler.

3.Temiz Sicil: Üyelerimizin adli sicil ve banka sicilleri kesinlikle temiz olmalıdır. Borç, hacizlik ve ipoteklik durumları kesinlikle bulunmamalıdır. Çünkü tapu üzerine yapıldığında, icra, ipotek gibi satışa engel bir durum çıkmamalıdır. Yahut mali sicili temiz bir yakınının adına bize vekâlet çıkarmalıdır. Çevresinde sevilen, sayılan, geçimli ve uyumlu, sözü ve özü bir, sözlerine sadık, anlayışlı, tutarlı, sabırlı, güvenilir, sorunsuz ve kendileriyle barışık kişi olmaları gerekmektedir.

4. Üyelikten Çıkarma: İşletmemiz, ekip uyumunu bozan, sık sorun çıkaran, gereksiz ve zamansız olarak çok sık arayıp soran, baskı kurmaya çalışan, çalışmalara müdahale eden, problemli ve olumsuz davranışlarını gördüğü ve bizi bir defa bile olsa üzen kişilerin grup üyeliğini tek taraflı olarak bitirebilir.  Veya hiç bir sebep olmasa bile görülen lüzum üzerine bilgilendirerek tek taraflı olarak gruptan çıkarabilir.

5. Üyelik Süresi: Grup üyeliği süreleri serbesttir ve süresizdir.

 

Sözleşme Mutabakatı ve İmzalar

       Yukarıda yazılı sözleşme maddeleri ve kurallarını okudum, kabul ettim ve gruba üye olmaya karar verdim. Grubun çalışma ve katılım süresi içerisinde yazılı tüm kural ve uygulamalar ile çalışmaların sevki ve selametine göre sonradan güncellenerek ekleme ve çıkarma yapabileceği,  ilave edilebilecek ve alınabilecek karar, kural ve uygulamalara, kar paylaşımındaki kural, idari karar ve uygulamalara uyacağımı, tarafıma bir görev ve sorumluluk verildiğinde yerine getireceğimi, ekip disiplini ve grup motivasyonuna katkı sağlayacağımı garanti ve taahhüt ediyorum.

     Taraflar yukarıda yazılı kurallara ve imza altına alınan bu sözleşmeye harfiyen uyacaklarını karşılıklı olarak birbirlerine garanti ve taahhüt etmişlerdir.

 

                Kar Ortağı / Üye                                                                         Ajans- Proje Yetkilisi

 

                                                                                                                          Kadir Demircan

                                     

Katılımcı Üye Bilgileri

 

        Adı Soyadı

 

 

       TC Kimlik No

         Ziraat Bankası İban No

 

        Telefonları

 

          Ev Adresi

 

 

        Hesaptaki Tasarruf Miktarı

          İşi - Mesleği

 

          İş Adresi

 

Giriş Tarihi

                                                                      

                                                         

 

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
KeşfiTV
Örnek Prefabrik Evler
Çobanla Başbaşa


Örnek Prefabrik Evler
Facebook Linki
Örnek Prefabrik Evler
Yol Tarifi
Örnek Prefabrik Evler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret525130
Gönen Köyleri
Manyas Köyleri
Hava Durumu