• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kesiftvkadirdemircan

Anasayfa


     Balcı Köyü Gönen Balıkesir

   
Ürün Kodu : Balcı Köyü Gönen Balıkesir
Üretici : Balcı Köyü Gönen Balıkesir
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Balcı

Fiziki Yapı:

Muhtarı Turhan ince dir... Kilometresi 9, Hane sayısı 70, nüfusu 281 dir. Köyün 1 özürlüsü bulunmaktadır. Büyükbaş hayvan varlığı 111, küçükbaş hayvan varlığı ise 500 civarındadır.

 Günlük dökülen süt miktarı 300–400 kilo arasındadır. 1330 dekar tarım, 3783 dekar orman alanına sahip bulunmaktadır. Köyün altyapısı yeni yapılmıştır.  Sağlık evi vardır. En yaşlısı 94 yaşındaki  Mehmet Yaman dır.  Kuru ve sulanabilen verimli tarım alanlarına sahiptir. Camisi, kahvesi ve sağlık evi mevcuttur. Köyde ağırlıklı olarak çeltik, patlıcan ve tütün ekimleri yapılmaktadır. Gönen çayı köyün kenarından geçmektedir. Ayrıca barajdan gelen sulama kanalları da mevcut olup ekimi yapılan bütün ürünler sulanabilmektedir.  Ağırlıklı olarak çeltik, tütün, silajlık mısır ekimi yapılmaktadır. Tütün hangarları ve tavuk çiftliği de bulunmaktadır. En uzun muhtarlık dönemine sahip olan tek köy olup, köy muhtarı Turan İnce 5 dönemdir köy muhtarlığını başarıyla devam ettirmektedir.

Sosyal - Kültürel Yapı: 

Halkı Gürcü ve Yörük lerden oluşmaktadır.

Ulaşım ve diğer özellikler: 

İlçeye 9 Km uzaklıktadır.  Yolu asfalttır. İlçenin Batısında kalmaktadır. Ekşidere Köyü Dağ Ilıcası yolu üzerindedir. Güneşli ve Balcıdede köylerinden sonra gelir.  Ekşidere, Balcıdede köyleriyle sınır komşusudur.

 

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret490703
Arazi Videoları
Sahibinden

Emlakjet-2

EmlakJet-1
Çobanla Başbaşa


Soru Cevap
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°